DİJİTAL EKRANLI AKILLI OUTDO JEL AKÜ

Yüksek Teknolojili / Sızdırmaz / Derin Döngülü

Outdo Jel Akü elektronik aküler için dijital bir ekrana sahiptir ve yeni VRLA (Valve Regulated Lead Acid) akü konseptine göre yapılmıştır. Outdo Jel Akünün şarj durumunu gerçek zamanlı olarak kontrol edebilirsiniz. Outdo Jel Akünün kaç gün çalıştığı bilgisi de kayıtlıdır. Outdo Jel Akünün düşük şarj ve kapasiteye inmesi durumunda kullanıcıdan akünün zamanında doldurulmasını isteyen otomatik alarm verilir. Akü kapağının altında entegre Bekleme Modu dolum paketleri vardır. Akü hizmet ömrünün sonuna yaklaşınca dolum paketini kullanarak aküyü kolayca doldurabilir ve akünün hizmet ömrünü uzatabilirsiniz.

OUTDO JEL AKÜ UYGULAMA ALANLARI

Outdo Jel Akü genellikle güneş enerjisinde, rüzgar enerjisinde ve fotovoltaik sistemlerde kullanılmaktadır.

OUTDO JEL AKÜNÜN ÖZELLİKLERİ

 • Outdo Jel Akünün şarjının anlık durumunu gerçek zamanlı olarak izleyen ve düşük şarj veya kapasite durumlarında alarm veren elektronik LCD bir panel Outdo Jel Akü’ye entegre edilmiştir.
 • Outdo Jel Akü’nün kapağı tokalı tipde ve açması çok kolaydır.
 • Outdo Jel Akü kapağının altında 6 adet olmak üzere Bekleme Modu dolum şişeleri mecuttur. Akünün kullanım ömrü sonuna yaklaşıldığında, dolum şişeleri ile kolayca aküyü doldurabilir ve kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.
 • Outdo Jel Akü’nün plakaları, akünün ömrünü uzatan çok özel bir malzemeden üretilmiştir.
 • Outdo Jel Akü’nün artı plakaları, korozyon direncini arttırır, düşük Ca ve yüksek kalay içerikli yüksek saflıkta alaşımlardan üretilmiştir.
 • Bütün Outdo Jel Aküler, yüksek kaliteli ve sorunsuz bir çalışma sağlayabilmeleri için teslimattan önce kontrol edilmektedir.
 • Outdo Jel Akü tam kapalı, bakım gerektirmez ve kendi kendine deşarj oranları çok düşüktür. Sızdırmazlık tekniği ise sağlam ve emniyetlidir.
 • Jel elektrolit doldurulursa düşük yada yüksek sıcaklıkta çok daha performanslı ve -30 ile +65 derece hava şartlarında sorunsuz şekilde çalışır.
 • Değişken şarj tasarım ömrü 8 yıldan fazladır.

OUTDO JEL AKÜ LCD EKRAN ŞEMASI

OUTDO JEL AKÜ LCD EKRAN ÖZELLİKLERİ

Akünün “devrede” ve “devre dışı” olmak üzere iki durumu vardır.
a) Akü fabrikadan teslim edildiği haliyle devre dışıdır. “E,F” şeklinde yanıp sönme devre dışı durumunu ifade eder, kaydedilen gün sayısı görüntülenmez ve sesli uyarı verilmez.
b) Aküyü çalıştırmak için BAS düğmesine 10 saniyeden uzun süre basılı tutulmalıdır. Akü başarılı bir şekilde aktif hale getirilince “E,F” ifadesinin her saniye yanıp sönmesi durur, kaydedilen gün sayısı 1 olarak gösterilir ve 1999 güne ulaşılana kadar birer günlük kademelerle artmaya başlar. Kaydedilen günler geri alınamaz ve güç kesildiğinde gün verisi silinmez.

OUTDO JEL AKÜ MONTAJI VE BAKIMI

Outdo Jel Akü hizmet ömrünün sonuna yaklaşınca, özellikle yüksek sıcaklıklarda ciddi bir sorun olan su kaybı yaşanır. Kullanıcı aşağıdaki adımları izleyerek Outdo Jel Aküyü doldurabilir. 6 adet entegre dolum paketi ve 1 dolum tüpü vardır.

1- İnce bir metal levhayla kapakların yanındaki kapak tırnaklarının altından bastırıp yukarı iterek kapağı çıkarın.

2- 6 dolum paketini ve 6 valf kapağını çıkarın.

3- Önce dolum tüpünü dolum paketine, ardından da tüpün diğer ucunu emniyet alfi deliklerinden birine bağlayın.

4- Dolum paketindeki su çözeltisini hafifçe sıkarak tamamını aküye doldurun. Dolum işlemi bitince emniyet valfi kapağını kapatın.

5- Kalan 5 dolum paketini yukarıda açıklanan yöntemle doldurma

6- Outdo Jel Akü doldurulduktan sonra, kapağın iyice kapatıldığını kontrol edin.

OUTDO JEL AKÜ KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 1. Kullanıldıktan sonra dolum paketinin ve tüpünün aküyü yeniden takviye etmesi gerekmez.
 2. Bakımlarda kullanılan dolum paketi saf sudur ve zararlı ya da korozif madde içermez. Kapağı dibinden bastırıp çıkarırken aniden fırlamamasına dikkat edin. Su doldurulduktan sonra kapakları tekrar takın.
 3. Outdo Jel Aküyü gereğinden fazla şarj etmeyin, sadece deşarj olduktan sonra uygun zamanda şarj edin.
 4. Outdo Jel Akü uzun süre kullanılmayacaksa eksi ucunu sökün veya bağlantısını ayırın.
 5. Outdo Jel Akünün gücünü, bağlantı ucuna kısa devre yaptırarak kontrol ETMEYİN!
 6. Bağlantının sağlam olması için, bağlantı ucu yüzeyinin veya bağlantısının temiz olduğunu düzenli olarak kontrol edin.
 7. Outdo Jel Aküyü, 5 ila 250 derece sıcaklıkta, kuru, iyi havalandırılmış ve doğrudan güneş ışığı almayan bir yerde muhafaza edin. Outdo Jel Aküyü ısı kaynaklarından en az 2 metre uzakta tutarak düzenli olarak kontrol edin ve bakımlarını yapın.
  Raf ve Bakım
  3 ay içinde 3-6 ay boyunca 6 aydan uzun süre
  Doğrudan monte edin Sınırlı şarj gerilimi: <14,4v
  Sınırlı şarj akımı: <=0,2C
  Şarj süresi (saat):2-3 saat
  Sınırlı şarj gerilimi: <=14,4v
  Sınırlı şarj akımı:<=0,2C
  Şarj süresi (saat): 4-6 saat
 8. LCD ekran bakımı için;
 • Ekranı sert malzemelerin çarpmasına karşı koruyun.
 • Ekranı temiz ve kuru tutun.
 • Ekranda gösterilen durumu düzenli olarak kontrol edin.
 • Sesli uyarı verilip verilmediğine dikkat edin.
 • Alarm verilince Outdo Jel Aküyü gecikmeden doldurun.

OUTDO JEL AKÜ İLE İLGİLİ UYARILAR

 1. Outdo Jel Akünün içindeki elektrolit metali, pamuk ürünleri ve taşı aşındırır.
 2. Elektrolit sızıntısını önlemek için, aküyü ters çevirmeyin.
 3. Outdo Jel Akünün çalışması ve deşarjı sırasında hidrojen üretilecek, bu da ateş bulunan ortamlarda patlamaya yol açacaktır.
  Aşağıdaki maddeleri dikkatlice okuyunuz;
  a) Outdo Jel Aküyü iyi havalandırılan ortamlarda bulundurun ve kullanın.
  b) Outdo Jel Akünün bulunduğu ortamlarda kıvılcım veya alev çıkmasını önleyin.
 4. Outdo Jel Aküyü 45 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda kullanacağınız zaman, akü hizmet ömrünü uzatmak için şarj akımını veya gerilimini düşürün.
 5. Outdo Jel Aküyü kablosuyla birlikte taşıyacağınız zaman kabloyu çekmeyin, aksi takdirde kablo veya bağlantı ucu hasar görecektir.
 6. Outdo Jel Akünün montajı sırasında bağlantı ucuna çekiçle VURMAYIN!
 7. Taşıma sırasında Outdo Jel Aküyü bir yerlere çarpmamaya dikkat ediniz.

Outdo Jel Akü

2019 yılının en gözde aküsü olan outdo jel akü bu sayede geniş bir kullanıcı potansiyeline sahip olmuştur. Yılların deneyimlerine sahip olan ve profesyonel anlamda hizmet sunan outdo jel aküler bireyler tarafından tercih edildiği gibi firmalar tarafından da tercih edilmektedir. En iyi fiyata sahip olan outdo jel aküler garantili olarak satılmaktadır. Bunun haricinde profesyonel outdo jel aküler diğer akü modelinden farklı bir işleyişe sahiptir. Dijital göstergeye sahip olan outdo jel aküler bu sayede otomatik olarak görev yapmaktadır. Kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlayan outdo jel aküler kaliteli jeli akü satış firmasından daha cazip fiyat tarifesinden satılmaktadır. Firma online müşteri destek servisi üzerinden de outdo jel aküler hakkında detaylı bilgiler sunmaktadır.

Devamını Göster